POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZIMĄ

Zima to trudny czas dla zwierząt, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach i dzikich zwierzętach pamiętają uczniowie naszej szkoły.

Uczniowie z klas IVa, IVc i IVd wzięli udział w kolejnych działaniach wynikających z innowacji pedagogicznej – „Patrzę, dotykam, czuje – badam i eksperymentuje”.

Młodzi, chętni przyrodnicy dbają o to, aby ptaki podczas tegorocznej zimy nie były głodne. Posiadają w swoich ogrodach karmniki, które uzupełniają ptasimi przysmakami. Dbają również o koty i innych dzikich mieszkańców lasów.

Dokarmiając ptaki i inne zwierzęta oraz obserwując je, uczniowie uczą się, poznają zwyczaje ptaków, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają się na przyrodę. Zyskują także poczucie, że robią coś dobrego dla środowiska i jego mieszkańców.

Uczeń naszej szkoły dba nie tylko o ptaki ale dzięki pomocy mały jeżyk znajdując schronienie w jego domu jest w stanie przetrwać niekorzystne warunki atmosferyczne.

Kolczasty przyjaciel wybudził się za wczas ze snu zimowego (hibernacji). Może zgromadził za mało zapasów energetycznych a temperatury są ujemne i nie byłby w stanie sam znaleźć pożywienia, ani wody.

Dziękuję Wam za pomoc, zaangażowanie i mam nadzieję, że inni będą brać przykład z Was – młodych, wrażliwych przyrodników.

Agnieszka Mieszczanek