KIERMASZ DLA MARYSI

W piątek-  14.02.2020r. – czyli w Walentynki (kiedy zewsząd słyszymy o miłości, wokół nas krążą czerwone serduszka, a za pośrednictwem św.Walentego otrzymujemy laurki od naszych sympatii) serca w SP 2 zabiły jeszcze mocniej! Wszystko za sprawą malutkiej Marysi Miąsko, której historia poruszyła już wiele serc. Marysia to roczna dziewczynka, która potrzebuje pomocy w postaci najdroższego leku na świecie i dlatego jej skarbonka musi osiągnąć kwotę 8 mln złotych. Nasza szkoła nie mogła przejść obojętnie obok apelu rodziców Marysi, w którym proszą o szansę życia dla swojej córki. Uczniowie z klas 5b, 8c wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zorganizowali kiermasz ciast i ciasteczek dla Marysi. Jak zwykle cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania i ochoczo włączyła się w tę akcję. Łakocie przygotowane przez rodziców cieszyły się wielkim powodzeniem, a puszki, do których zbieraliśmy pieniądze szybko pękały w szwach. Zebrana kwota to 6441,91 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączając się w tę akcję, przybliżyli Marysię do wyjazdu ratującego życie.

Agata Danek

Sławomir Mosięzny