PROGRAM NAUKI JAZDY NA NARTACH „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”

Podczas tegorocznych ferii uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową”, który był współfinansowany przez Gminę Myślenice oraz Województwo Małopolskie.

Mimo braku śniegu – te ferie były naprawdę udane. W tym roku nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Jeżdżę z głową”, czyli kursie nauki jazdy na nartach. Oczywiście zapisałam się na niego. I było naprawdę super. Naszym opiekunem była Pani Ula Biel, a ze szkoły udział w kursie brało 12 dzieci. Trwał on od 27 stycznia do 5 lutego. W sumie 8 wyjazdów po 3 godziny dziennie.  Jeździliśmy na Zarabiu ze sztucznie naśnieżonej górki. Bardzo polubiłam instruktorów, którzy nauczyli nas jak ubierać narty, zjeżdżać slalomem i bezpiecznie hamować, aby nic złego się nie stało. Skakaliśmy też z, małej skoczni”, a w ostatni dzień byliśmy również na lodowisku. Dowiedziałam się jak bezpiecznie zachowywać się na stoku i udzielić pomocy osobie poszkodowanej.                                            

 To była super zabawa – zero nudy.

Amelia Wójtowicz

Klasa 3 e