JASEŁKA

W dniu tematycznym „Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka” klasy 5b i 5e przedstawiły  jasełka dla społeczności szkolnej i rodziców. Widowisko o Bożym Narodzeniu miało charakter tradycyjny. Nie zabrakło w nim głównych postaci: Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy z owcami, Trzech Króli. Przedstawienie zostało wzbogacone o kilku dodatkowych bohaterów, do których należą:  król Herod, Śmierć, Diabeł, Archanioł Gabriel i narrator – Gwiazdeczka oraz Dzieci. Wprowadzenie tych postaci z pewnością urozmaiciło całą sztukę.

Aktorzy wystąpili w kolorowych i bogato zdobionych strojach. Niezmiernie ważne są również odpowiednie dekoracje na jasełka – sala została więc zmieniona w pałac Heroda albo wnętrze groty ze żłóbkiem, wokół której panowała noc rozświetlana przez Gwiazdę Betlejemską.

Piękną oprawę jasełek stanowiły kolędy, które przygotowała z uczniami pani Joanna Bugaj.

Dziękujemy rodzicom oraz wszystkim koleżankom i kolegom, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy opowiedzieć historię narodzin Jezusa. Mamy nadzieję, że udało nam się wspólnie przeżyć wydarzenia z tej  nocy sprzed dwóch tysięcy lat…

                                                                    Anna Pardyak,  Sławomir Mosiężny