TRADYCJA GÓRĄ!

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w ogólnopolską kampanię społeczną pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ ”prowadzoną przez Fundację „Dbam o mój zasięg”. Celem projektu jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Jak podkreślają organizatorzy kampanii, pisanie kartek jest ważne, ponieważ:

Sprawiają ogromną, najszczerszą radość dla odbiorcy.

To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych.

Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.

Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.

W ten sposób akcentujemy niezwykłość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w którym bardzo ważna rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.

Chętni uczniowie, którzy chcą być współtwórcami współczesnej historii, otrzymają świąteczne kartki, wydane przez ww. fundację, które należy uzupełnić i zaadresować do bliskiej osoby. Kartki można wysłać za pośrednictwem poczty lub wręczyć osobiście. Zachęcamy również rodziców do aktywnego włączenia się do naszej akcji.

Kartki dostępne będą od czwartku (12.12) u pani Moniki Lemaniak w budynku przy ul.Sobieskiego oraz u pań: Agnieszki Mieszczanek, Marzeny Róg oraz Anny Góreckiej w budynku przy ul. Żeromskiego.