DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Tuż przed Mikołajkami – 5. grudnia obchodzony jest Dzień Wolontariusza. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o wolontariuszach i dziękujemy im za ich pracę, którą wykonują bezinteresownie, z potrzeby serca. Z tej okazji przygotowaliśmy w szkole krótką audycję o pracy wolontariusza. Została też wykonana wystawa „Wolontariusze są wśród nas” – każdy uczeń, który kiedykolwiek włączył się w pomoc potrzebującemu, umieścił swoje imię na papierowym serduszku. W ten sposób powstała naprawdę imponująca „kolekcja ludzi dobrych serc”. Udowodniliśmy, że dobro jest w każdym z nas!

Kolejnym (i zarazem głównym) punktem był mały kiermasz ze słodkościami, z którego całkowity dochód był przeznaczony dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły. Jak zwykle uczniowie i ich rodzice stanęli na wysokości zadania i zaopatrzyli kiermasz w pyszne smakołyki. Akcję w założeniu miały przygotować dwie klasy: 2a i 6b, ale wieść o naszych działaniach dotarła też do innych i uczniowie z innych klas również przynieśli słodycze na kiermasz – za co im ogromnie dziękujemy! Wierzymy w to, że dobro wraca!

Zebraliśmy 1153 zł i 64 gr!

DZIĘKUJEMY!

Magdalena Tobolewicz, Bożena Łętocha