IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To szczególny czas, kiedy składamy najbliższym życzenia. Nasza szkoła w tym roku szkolnym włączyła się w projekt „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Uczniowie klas 2a, 5b, 5f, 6b i 6e podczas zajęć pisali kartki świąteczne. To zadanie przede wszystkim doskonaliło umiejętność formułowania życzeń i odpowiedniego adresowania, uczniowie dowiedzieli się też o historii pisania kartek pocztowych i zaletach wyboru tej formy korespondencji. Lecz to nie jedyny cel jaki przyświecał naszym działaniom. Ponad 150 kartek zostało zaadresowanych i wysłanych do chorych dzieci z oddziałów onkologicznych w naszym kraju. Uczniowie prawdziwie pisali sercem. Oprócz standardowych życzeń pojawiły się słowa otuchy i wsparcia.

Zachęcamy wszystkich do wysyłania życzeń tradycyjnym sposobem. Piszmy kartki!

Dlaczego warto wysyłać kartki?

• Sprawiają ogromną, najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa, by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem, gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne napisanie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe!

Magdalena Tobolewicz, Bożena Łętocha