„PATRZĘ, DOTYKAM, CZUJE – BADAM I EKSPERYMENTUJE”

W ramach innowacji pedagogicznej „Patrzę, dotykam, czuje – badam i eksperymentuje” uczniowie klasy IVd wzięli udział w zajęciach terenowych, których celem było pogłębianie i utrwalanie wiedzy zdobytej na zajęciach lekcyjnych oraz nabywanie umiejętności potrzebnych podczas obserwacji przyrodniczych. Zajęcia terenowe umożliwiły bezpośredni kontakt ze środowiskiem, uczyły wnikliwej obserwacji, współpracy w zespołach, angażowały wszystkich uczniów oraz dały możliwość ruchu na świeżym powietrzu.

Podczas zajęć uczniowie wykonywali następujące zadania:

– rozpoznawali elementy przyrody ożywionej, nieożywionej oraz wytwory działalności człowieka,

– przeprowadzali obserwacje przy pomocy lupy,

– określali odległość za pomocą taśmy mierniczej, kroków, tip-topów,

– wyznaczali kierunki geograficzne za pomocą kompasu,

– orientowali mapy przy użyciu kompasu,

– orientowali plan terenu szkoły za pomocą obiektów.

Wszyscy uczniowie byli zaangażowani i wzorowo wykonali powierzone im zadania.

Agnieszka Mieszczanek