SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019 W DWÓJCE

To już nie są żarty. Coraz więcej ludzi na całym świecie dostrzega konieczność działania na rzecz obrony naszej planety, to czas na działanie, a nie rozmowy i dyskusje. Młodzi wreszcie wzięli sprawy w swoje ręce i domagają się od dorosłych konkretnych kroków dla ochrony klimatu, czyli ochrony życia przyszłych pokoleń na Ziemi.

Uczniowie klasy 1a w roku szkolnym 2019/2020 będą realizować ze swoją wychowawczynią program „Mały ekolog”. Ich pierwsze doświadczenia ekologiczne odbyły się w ramach międzynarodowej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA 2019. W dniu 24 września odpowiednio zabezpieczeni w rękawice jednorazowe ruszyli na bitwę ze śmieciami, które rozpanoszyły się na terenie zielonym wokół naszej szkoły. Wystarczyło ok. 20 minut, aby reklamówki pierwszaków zapełniły się śmieciami. Dzieci same nie mogły uwierzyć ile jest różnych odpadków w ich najbliższym otoczeniu. Z wielką radością żegnali pozbierane śmieci i nikt nie żałował udziału w tym działaniu na rzecz czystszego środowiska. Mali ekolodzy z klasy 1a z pewnością już wiedzą co zrobić, aby śmieci nie trafiały na trawniki, do rzek, lasów. Zdjęcia prezentują ich zaangażowanie a czasie akcji ekologicznej. BRAWO PIERWSZAKI.

mgr Iwona Stanisz-Trzcińska