UCZNIOWIE, RODZICE, DZIADKOWIE – WOLNOŚĆ ŁĄCZY!

Kolejny raz chcemy zaprosić uczniów, ale także rodziców oraz dziadków do włączenia się w ogólnopolską kampanię BohaterOn, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Wszystkie kartki napisane przez uczniów w poprzedniej edycji trafiły do rąk Powstańców, w wielu przypadkach stając się początkiem pięknego dialogu pokoleń, o czym przekonał się uczeń z naszej szkoły, Bartek Durek z kl.8b, bowiem niespodziewanie otrzymał on kartkę z pozdrowieniami oraz drobny upominek od Powstańca, Pana  Kazimierza Wilczyńskiego, pseudonim „Orlik”.

dav

Dzieje się tak wtedy, kiedy słowa pisane na kartkach wypływają z głębi serca, są szczere,  serdeczne, poruszają. W tym roku kampania ma nową formę. W przeciwieństwie do poprzednich lat, w 2019 roku organizatorzy nie drukują dedykowanych akcji pocztówek.

Jak zatem wysłać życzenia do Powstańca?

Kup bądź wykonaj własnoręcznie kartkę okolicznościową lub widokówkę ze swojej miejscowości. Możesz także napisać list. Pamiętaj, że szczere słowa mają największą wartość i być może do Ciebie też przyjdzie pocztą kartka. Zostaw zatem swoje dane, jeśli chcesz, by Powstaniec mógł Ci odpisać. Możesz wysłać kartkę bezimienną lub do wybranego uczestnika walk o stolicę – wystarczy, że wpiszesz imię i nazwisko Powstańca wraz z pseudonimem na kopercie.

Tu możesz wybrać osobę, do której chciałbyś napisać:

www.bohateron.pl/wyslij-kartke/powstancy/

Do kiedy i gdzie dostarczyć gotową korespondencję?

Na Wasze kartki, laurki i listy czekamy do 25 października 2019r. Od 7 października będziecie mogli je wrzucić do specjalnego pudełka znajdującego się w dyżurce Pań Woźnych w SP 2. Możecie je również przekazać osobiście paniom: Monice Lemaniak – kl. VII i VIII oraz Annie Góreckiej i Marzenie Róg – kl. I -VI.

Wszystkie kartki, laurki i listy z naszej szkoły wyślemy w jednej paczce, a wolontariusze kampanii je posegregują i przekażą Powstańcom.

Zapraszamy,

Monika Lemaniak, Anna Górecka, Marzena Róg, Agnieszka Mieszczanek