REGULAMIN KONKURSU SZKOLNEGO DLA GRUP 2OSOBOWYCH „EKO-ZWIERZAK”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-6  do wzięcia udziału w konkursie techniczno-plastycznym pt.: „Eko-zwierzak”.

Cele konkursu:

• zwrócenie uwagi na problem recyklingu i upcyklingu, poprzez wykorzystanie śmieci jako tworzywa artystycznego,
  • kształtowanie szacunku i odpowiedzialności za stan środowiska,
  • podniesienie świadomości ekologicznej uczniów
  • rozwijanie kreatywności dzieci.

Warunki konkursu i jego przebieg:

• Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie zwierzaka z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych w sposób bezpieczny dla użytkownika.
  • Uczniowie w grupach max. 2 osobowych mogą  wykonać tylko jedną pracę – Eko-zwierzak, dowolnie wybraną techniką plastyczną i artystyczną z wykorzystaniem wyłącznie materiałów ekologicznych.
  • Praca powinna zostać dostarczona do pani Patrycji Szlachetka-Stanach do Sali 108
  • Termin składania prac do 15 października 2019 r.
  • Praca powinna być opatrzona metryczką z następującymi danymi:
    1. nazwa Eko-zwierzaka
    2. imiona i nazwiska uczniów, oraz klasa do której uczęszczają
    3. krótką informacja z jakich materiałów została wykonana praca
  • Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 3 listopada 2019 r na stronie Internetowej szkoły

8). Uczestnicy zgłaszający się do konkursu oświadczają , że wyrażają zgodę na publikowanie nadesłanych prac.

9). Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu. Kryteria oceny nadesłanych prac:

1. zgodność z regulaminem i tematem konkursu
  2. oryginalność, pomysłowość, estetyka pracy
  3. wykorzystanie surowców wtórnych i innych materiałów ekologicznych
  4. innowacja w podejściu do tematu.

8). Komisja konkursowa powołana przez Organizatora dokona oceny prac i wyłoni zwycięzców konkursu Eko-zwierzak. Laureaci konkursu I, II i III miejsca otrzymają nagrody na koniec roku szkolnego.