UROCZYŚCIE ZAKOŃCZYLIŚMY ROK SZKOLNY

Na zakończenie roku szkolnego społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystej Mszy świętej, którą w Sanktuarium NNMP odprawił ksiądz Jarosław Łabęda. Eucharystia miała uroczystą oprawę, a zapewniła ją Służba Liturgiczna Ołtarza, uczniowie naszej szkoły oraz Oaza młodzieżowa.

W homilii celebrans pokazał na przykładzie różnorakich szklanek to, że każdy z uczniów w odpowiednim wieku ma określoną ilość wiedzy i umiejętności, które ma przyswoić. Kapłan podziękował wszystkim, którzy przez ostatni rok poprzez solidna pracę i zaangażowanie przyczynili się do tego, że miniony rok by pełen sukcesów. Przypomniał, że nawet małe gesty powodują, że czujemy się lepiej, jesteśmy doceniani i dzięki temu nasze codzienne obowiązki stają się lżejsze i chętnie je wykonujemy. Przywołał tutaj chociażby sytuacje, kiedy nauczyciele dzielą się ze sobą tym co mają w danej chwili, a także poświęcają swój czas by przygotować coś dla innych (np. sałatkę, czy kanapkę), a także gdy uczniowie bezinteresownie dzielą się z kolegami i koleżankami.  

Po zakończonej Eucharystii klasy udały się pod opieką wychowawców na uroczystość zakończenia roku i rozdania świadectw. Klasy gimnazjalne zakończenie miały w Domu Parafialnym, klasy SP na placu apelowym przed szkołą.

Wszystkim gratulujemy osiągnięć i postawy w minionym roku szkolnym!


PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ – MSZA NA ZAKOŃCZENIE – KLIKNIJ TUTAJ.


wpis: Paweł Biela