BEZPIECZNA SZKOŁA – TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA!

Uczniowie klasy Vg  wzięli udział w organizowanym przez wychowawcę P. Ewę Łazoryk ,  warsztacie  pt. „Bezpieczna szkoła – nasza wspólna sprawa!

Warsztat rozpoczął  się dyskusją na temat  , czym jest stres i jak sobie z im radzić.  Szczególnie zainteresowanie  uczniów wzbudził temat „hejtu” oraz agresji wśród rówieśników. Uczniowie znaleźli wiele skutecznych sposobów jak się przed nimi bronić, gdzie szukać pomocy i jak  mu  przeciwdziałać. Uczniowie poruszyli  także temat uzależnienia od telefonu  oraz komputera. W drugiej części warsztatu uczniowie własnoręcznie wykonali spersonalizowane torby, uszyte z  ekologicznego materiału.  Napisy na torbach  są wyrazem przemyśleń uczniów,  zawierają treści motywujące do czynienia dobra, pokazujące dobre trendy a wiec mają wymiar edukacyjny.

To pierwszy etap projektu : Bezpieczna szkoła – nasz wspólna sprawa! Uczniowie klasy 5 g zapraszają uczniów i rodziców na przedstawienie pt. „ Elf  i zaplątani w sieci”, które odbędzie się 17 czerwca na 2, 3, 4  oraz 5 lekcji. Przedstawienie traktuje o problemach współczesnej młodzieży. Próby do przedstawienia odbywały się także podczas wycieczki klasowej w Bieszczady.

Dochód z przedstawienia zostanie przeznaczony na pomoc  zwierzętom znajdującym się pod opieką Stowarzyszenia Dog Rescue,  wspomagającego „Myślenickie Bezdomniaki”.

Do projektu dołączył się także pisarz książek dla dzieci, Marcin Pałasz,  autor lektury szkolnej  „Sposób na Elfa”,  laureat w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012 oraz Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Podarował  3 swoje książki , oraz wpisał dedykację dla  zwycięzców licytacji.  

Artykuł w myslenice.itv

Kurier Myślenicki