MISTRZ PROGRAMOWANIA – MIŁOSZ PŁATEK

W maju 2019 r. po raz pierwszy w Polsce został zorganizowany konkurs informatyczny – Pix2019, czyli Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu. Był to multimedialny konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Konkurs składał się z dwóch etapów. Eliminacje odbywały się na celowo przygotowanych platformach online, gdzie uczniowie rozwiązywali specjalnie przygotowane dla nich zadania. Finał również odbył się na platformie online. Uczestnicy mieli do rozwiązania dwadzieścia zadań programistycznych, które należało przesłać do serwera organizatora w określonym czasie. Naszą szkołę z powodzeniem reprezentował Miłosz Płatek z klasy 6b, który został laureatem konkursu. W kategorii wiekowej MASTER – klasy VII-VIII szkół podstawowych – zajął jedno z pierwszych miejsc w Polsce, pokonując starszych od siebie kolegów i koleżanki.

Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej informacji o sukcesach Miłosza na kmy.pl!