REPREZENTACJA SP2 NA UROCZYSTOŚCIACH W PALLOTYŃSKIEJ SZKOLE NA KOPCU W KLECZY DOLNEJ

28 maja 2019 reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 wzięła udział w uroczystościach nadania imienia i poświęcenia sztandaru szkoły Pallotynów „Na Kopcu” w Kleczy Dolnej koło Wadowic. Uroczystości rozpoczęła polowa Msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa Henryka Hosera, który poświęcił nowy sztandar.

Następnie delegacje oraz uczniowie przeszli do auli, w której odbyła się oficjalna część uroczystości, której kulminacyjnym punktem było nadanie szkole imienia księdza majora Leona Bemke, ostatniego kapelana załogi Westerplatte, pochowanego na pallotyńskim cmentarzu nieopodal zabudowań Collegium Marianum. Jednym z inicjatorów upamiętnienia osoby księdza Leona jako patrona była pani dyrektor Beata Chrapek-Paciorek.

W uroczystościach wzięła aktywny udział reprezentacja naszej szkoły – m.in. Poczet Sztandarowy wraz z Dyrekcją Szkoły oraz Strzelcy Rzeczypospolitej, którzy wystawili sztandar Koła Myślenice Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz posterunek honorowy przy grobie księdza Leona Bemke.

źródło:  Maja Ingarden