JASNE I CIEMNE STRONY INTERNETU

14 maja br. gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru Edukacyjnego. Dla uczniów klas I-III przedstawili spektakl pt ,, Jasne i ciemne strony Internetu”. O tym, że Internet może stanowić nie tylko wspaniale narzędzie nauki i rozrywki, ale także zagrożenie wie każdy z Nas. Wielu jednak lekceważy ten fakt. O niebezpieczeństwach w sieci przypomnieli nam aktorzy z Krakowskiego Teatru Edukacji, którzy wystawili dla poszczególnych grup spektakle. Artyści w ciekawy sposób zaprezentowali takie zagrożenia jak chociażby kontakt z niebezpiecznymi osobami, hejtowanie czy ukryte reklamy. Uczniowie z uwagą obejrzeli scenki, po czym z dużym zaangażowaniem wzięli udział w części warsztatowej, w trakcie której mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat Internetu. Za aktywny udział w zajęciach otrzymali drobne upominki.

Na zakończenie uczniowie wraz z aktorami zaśpiewali piosenkę o Internecie. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, a sposób przekazania treści ułatwił uczniom zrozumienie tematu. Dzięki takim akcjom uczniowie uświadamiają sobie, że Internet ma nie tylko dobre, ale i złe strony, że zasoby i możliwości komunikacyjne to wielkie bogactwo nowoczesnej szkoły, ale korzystanie z niego wymaga dużej ostrożności. Dlatego najważniejsze znaczenie dla bezpieczeństwa cyfrowego odgrywają działania profilaktyczne już od najmłodszych lat.

Beata Pacek -pedagog szkoły