SZACHOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY NR 2 W MYŚLENICACH

Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość nie musicie się martwić” (Paul Murphy).

Hołdując tej myśli 21 maja 2019r. odbyły się Mistrzostwa w naszej szkole zorganizowane we współpracy ze stowarzyszeniem Myślenickiej Akademii Talentów. W grze obowiązywały aktualne przepisy szachowe i postawa fair play. Sędzią zawodów był p. Filip Kudas – trener MAT,  a opiekę nad zawodnikami w czasie turnieju sprawowała p. Aneta Dziewońska. Łącznie zagrało 42 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Po otwarciu i odprawie technicznej uczestnicy turnieju rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim o tempie 10 minut dla zawodnika. Wszyscy zawody ukończyli, zachowując prawdziwie sportową postawę. Nie każdy mógł wygrać, ale każdy mógł dobrze się bawić!

Najlepsi z każdej kategorii wiekowej otrzymali pamiątkowe puchary, będą również reprezentowali naszą szkołę podczas Mistrzostw Powiatowych, które odbędą się już za kilka dni. Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne partie zakończone pięknymi matami – w myśl maksymy: „zawsze wzwyż”!

Klasyfikacja wg grup wiekowych:

Uczniowie z klas I – III:

I miejsce – Krzysztof Worwa (IIIa)

II miejsce – Bartłomiej Jania (IIe)

III miejsce – Bartłomiej Cienkosz (IIb)

IV miejsce – Karol Bergel (IIIb)

V miejsce – Maciej Cichoń (IIIb)

Uczniowie z klas IV – VI:

I miejsce – Dariusz Dziewoński (Vc)

II miejsce – Krzysztof Ogrodny (Vg)

III miejsce – Patryk Wójcik (Vd)

IV miejsce – Mateusz Demel (Va)

V miejsce – Zuzanna Worwa (Vb)

Uczniowie z klas VII, VIII i III gim.:

I miejsce – Tomasz Pietrzak

II miejsce – Igor Oprzędek

III miejsce – Zygmunt Dziadkowiec

IV miejsce – Jakub Pawlikowski

V miejsce – Dawid Leśniak

Najlepszymi szachistkami turnieju zostały: Zuzanna Worwa i Weronika Kucharska. Medal dla najmłodszego uczestnika powędrował do Patryka Porczyka z kl. IIe.