PATRYCJA JEST NASZA!

Świętować pierwsze dni wiosny można na różne sposoby. Uczniowie naszej szkoły postanowili obudzić swoje serca i przyłączyć się do akcji charytatywnej. „Patrycja jest nasza” to kolejna akcja, która połączyła wszystkie wrażliwe osoby– naszych uczniów, ich rodziców i naszych nauczycieli. Tym razem w ramach projektu – Szlachetna Szkoła po raz kolejny udowodniliśmy, że nie jest nam obojętny los potrzebujących, i że we wspólnocie działania jest ogromna siła! Chcieliśmy wydłużyć łańcuch ludzi dobrej woli, którzy zbierają fundusze na kosztowną operację dla Patrycji.

Akcja odbywała się w kilku etapach. Pierwszym elementem projektu była inicjatywa pt. „Weź nauczyciela do domu.” Grono pedagogiczne naszej szkoły zadeklarowało wykonanie usług, które pozostali nauczyciele mogli licytować. Licytowano: odmówienie Nowenny Pompejańskiej, wypieki, zajęcia językowe, świąteczne mycie okien, tygodniowy zestaw kanapek do pracy i wiele innych. Największym zainteresowaniem cieszyły się: intencja mszalna oraz tygodniowy zestaw sałatek do pracy. Całkowity dochód z licytacji został przeznaczony na operację Patrycji.

Następnym etapem był kiermasz wiosenny, który odbył się 22 marca. Dzięki zaangażowaniu pomysłodawców – uczniów klasy Vg, współorganizatorów – uczniów klasy Vd oraz kilkorga uczniów z klasy Vf, którzy stworzyli „bransoletki przyjaźni dla Patrycji”, a także wszystkich uczniów i rodziców naszej szkoły, którzy zachwycili hojnością i przynieśli fanty oraz wypieki, wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Odzew na projekt ze strony społeczności szkolnej zaskoczył chyba wszystkich.

Kwota w wysokości 6102,80 zł. została przekazana rodzicom Patrycji. Patrycja otrzymała też list od uczniów, w którym życzą jej siły i odwagi oraz wytrwałości. Na znak przyjaźni dziewczynka dostała własnoręcznie wykonaną przez uczniów bransoletkę przyjaźni.

Patrycjo, czekamy na Twoje pierwsze kroki po operacji, na Twój uśmiech i na wszystkie Twoje sukcesy małe i duże!

Być może już tradycją w naszej szkole stanie się to, że pierwszy dzień wiosny będziemy świętować właśnie tak – budzić się do życia pomagając innym.