WARSZTATY O LOTNICTWIE KLASY 1A

Może za kilkanaście lat któryś z uczniów z klasy 1a zostanie konstruktorem silników do samolotów? A wszystko to za sprawą warsztatów, jakie odbyły się w tej klasie 6 marca 2019 roku. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez przedstawiciela firmy Prett&Whitney. Jest to rzeszowska firma produkująca między innymi silniki do samolotów.

Podczas tego spotkania dzieci poznały budowę i działanie poszczególnych części samolotu. Na przykładzie balonu dowiedziały się, jak działa silnik samolotu. Zwieńczeniem zajęć było poznanie bajki pt. „Pan Lotek”. Oprócz mnóstwa ciekawych informacji uczniowie otrzymali odblaski, balony i model samolotu do samodzielnego złożenia. Spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.  

mgr Bożena Łętocha


wpis: Paweł Biela