WARSZTATY ARTYSTYCZNE

W czwartek, 28 lutego odbyły się kolejne warsztaty artystyczne w ramach projektu EuroArTeam.  W projekcie biorą udział uczniowie różnych klas naszej Szkoły.

Podczas pierwszego spotkania w ramach tego interesującego projektu mieliśmy okazję poznać siedzibę ASP w Krakowie oraz obejrzeć wystawę w galerii Bunkier Sztuki.

Ostatnie warsztaty poprowadziła współpracująca z nami od początku pani dr Monika Nęcka – wykładowca przedmiotów artystycznych na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego. Towarzyszyły jej studentki wydziału malarstwa ASP.

Podczas zajęć poznaliśmy wiele interesujących zagadnień na temat sztuki, np.czym jest perspektywa linearna i powietrzna. Rysowaliśmy nasze autoportrety oraz poznaliśmy jak wielkie znaczenie ma barwa w sztuce. Ćwiczyliśmy, na przykładzie rysunków zwierząt, jak wyrazić emocje – radość i smutek. Pod koniec zajęć wyszliśmy na myślenicki rynek. Tam, używając ramek wyciętych z papieru, kadrowaliśmy miejsca, które szczególnie nam się spodobały.

Bardzo dziękujemy pani Monice za prowadzenie interesujących warsztatów oraz nauczycielom z naszej szkoły za  pomic i opiekę  nad nami w trakcie zajęć.

Zachęcamy was również do odwiedzenia strony http://muzea.malopolska.pl/. To ciekawy portal dla miłośników sztuki, uczniów i nauczycieli.

Dziękujemy również dyrektorowi Muzeum Niepodległości Panu Pawłowi Lemaniakowi w Myślenicach i  pracownikom za życzliwość,  gościnność i użyczenia nam sali do poprowadzenia warsztatów.

Amelia Modes Vc