KONKURS UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA

Świętowanie Roku Matematyki w naszej szkole rozpoczęliśmy konkursem układania kostki Rubika. Zabawkę logiczną wynalazł Erno Rubik w 1974 r. Światowy rekord w układaniu sześcianu 3x3x3 należy do Yushenga Du, obywatela Chin, a czas ułożenia wynosi 3,47 s.

W naszej szkole konkurs ten odbył się 26 lutego 2019 r. Do zaciętej rywalizacji przystąpiło dziesięciu zawodników z klas IV – VI, którzy nie tylko układali kostkę, ale i ustanawiali własne rekordy. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. O sukcesie decydował nie tylko czas ułożenia, ale także technika układania. Dzięki tej konkurencji odkryliśmy nowe talenty. Mamy nadzieję, że „Układanie kostki Rubika” stanie się tradycją szkoły, a uczniowie będą mogli pobijać swoje rekordy.

Oto wyniki:

I miejsce: Miłosz Płatek 40 s

II miejsce: Szymon Wróblewski 46 s

III miejsce: Mikołaj Wątor 47 s

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji.

Organizatorzy:

Marzena Róg