JUBILEUSZ MATEMATYKI W DWÓJCE

Rok 2019 został ustanowiony w całej Polsce Rokiem Matematyki. Jego ideą jest uhonorowanie polskich matematyków i ich osiągnięć, a także docenienie znaczenia tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństw. Z tej okazji nasza szkoła również rozpoczyna świętowanie . . .

W związku z tym powstał projekt edukacyjny pt. ”Jubileusz matematyki w dwójce”, którego głównym celem jest popularyzacja matematyki oraz rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań matematycznych. W projekcie tym zaplanowano liczne konkursy, warsztaty oraz zabawy. Dokładniejsze informacje oraz terminy można znaleźć na gazetce obok sklepiku szkolnego, która będzie do końca roku szkolnego poświęcona temu wydarzeniu. W każdym miesiącu pojawiać się będą informację dotyczące zaplanowanego działania. Już teraz osoby lub chętne klasy mogą się zgłaszać do organizatorów w celu wykonania gazetki matematycznej.

Świętowanie roku matematyki rozpoczynamy konkursem w układaniu kostki Rubika. Osoby chętne proszę o zapisy do piątku u organizatorów lub nauczycieli matematyki. Zachęcamy wszystkich uczniów do jak najliczniejszego uczestniczenia w tych wydarzeniach. Czekają na was atrakcyjne nagrody.

PROGRAM DZIAŁAŃ NA

„JUBILEUSZOWY ROK MATEMATYKI W DWÓJCE”

Lp. Tytuł gazetki Działania Termin realizacji
1. Matematyka królową nauk