SZLACHETNA PACZKA

W grudniu 5 klas – 5c, 5b, 5g oraz 6e i 6b – wzięło udział w ogólnopolskim projekcie społecznym pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Powodzenie akcji nie byłoby możliwe bez współpracy całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, grona pedagogicznego, pracowników szkoły, którzy wsparli nasze działania w różny sposób. Była to pomoc rzeczowa i finansowa. Przy okazji przeprowadziliśmy eliminacje do konkurencji w podnoszeniu ciężarów i sprawdziliśmy siłę niektórych pomocników, tak potrzebną przy przenoszeniu ciężkich paczek. Klasa 5g z panią Ewą zorganizowała kiermasz słodkości, dzięki czemu łakomstwo niektórych przysłużyło się naszej zbiórce. A w związku z tym, że cel był szczytny, tym razem obeszło się bez dodatkowych centymetrów w talii. Wychowawcy – Marzena Róg, Anna Górecka, Ewa Łazoryk, Justyna Horabik-Gruszeczka i Monika Lemaniak – z ogromną przyjemnością koordynowali pracę uczniów.

Największe podziękowania należą się przede wszystkim tym Rodzicom, którzy włączyli się w nasze działania. W ten sposób pokazali, że nie tłumaczenia czy dyskusje, uczą dziecko empatii i kształtują w nim nawyk pomagania innym, ale przykład rodziców, którzy są chętni do pomocy i wrażliwi na krzywdę ludzką.

Dlatego z głębi serca dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali w różnoraki sposób nasze działania. Dziękujemy za dobroć i wrażliwość, za szlachetność i otwartość na drugiego człowieka oraz za ofiarowany czas.

Naszym prezentem jest krótki film podsumowujący akcję

oraz życzenia noworoczne dla wszystkich darczyńców, wprawdzie nagrane w grudniu, ale ze względu na problemy techniczne 🙂 będą życzeniami na Nowy Rok – 2019.

Monika Lemaniak