100 KARTEK NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI!

Jednym ze sposobów świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było włączenie się naszej szkoły w projekt innowacyjny „100 kartek na 100-lecie odzyskania niepodległości. A to Polska właśnie”. W ramach tej akcji uczniowie napisali pozdrowienia z Myślenic i wysłali je do innych szkół. Kartek wysłaliśmy dokładnie 100. Nasi uczniowie w swoich pozdrowieniach zachęcali do odwiedzenia Myślenic podkreślając walory turystyczne regionu, w którym mieszkamy.

W listopadzie zaczęły spływać do nas kartki z całej Polski. Wszystkie widokówki umieściliśmy na plakacie, który zawisł na jednym ze szkolnych korytarzy. Nasi korespondenci nie zawiedli – otrzymaliśmy dokładnie tyle kartek, ile wysłaliśmy.

Kolejnym krokiem projektu jest stworzenie prezentacji na temat wybranego miasta, do którego słaliśmy pozdrowienia. Czekajcie zatem na efekt naszej pracy.

Magdalena Tobolewicz

wpisu dokonał Paweł Biela