WYJAZD NA ASP

W dniu 29.11.2018 wybraliśmy się na ASP (Akademię Sztuk Pięknych) w Krakowie, w ramach projektu związanego z żywym obrazem. Odwiedziliśmy również Bunkier Sztuki, a w nim wystawę pt. „Nowy Wschód”, w sztuce artystów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Na ASP mogliśmy zwiedzić wydział malarstwa i rzeźby oraz podglądnąć pracę artystów przy tworzeniu obrazów. Mieliśmy również okazję obejrzeć wystawę Elżbiety Urban pt. Rzeźba, zawierała ona przeróżne formy sztuki z metalu i nie tylko, pobudzające wyobraźnie odbiorcy. Każdy z nas, przy tym samym dziele, odczuwał coś innego.

Natomiast na wystawie w Bunkrze Sztuki, mogliśmy zobaczyć m. in. tzw. instrument strunowy, czyli cztery koła zębate z przymocowaną sprężyną, oraz dwiema pałkami, które obracając się uderzały o sprężyny, wydając dźwięk. Wszystkie te obiekty, miały zobrazować nam, choć namiastkę, szeroko rozumianej sztuki i pomóc w odtwarzaniu własnych żywych obrazów.

Wyjazd ten był bardzo kształcący dla wszystkich grup wiekowych, ponieważ byli tam uczniowie z klas II, IV, V, VI, VII i VIII szkoły podstawowej, a także klas gimnazjalnych. Opiekę nad nami sprawowali nauczyciele: pani Jarosława Słowik – pomysłodawczyni innowacji pedagogicznej oraz panie: Beata Baczyńska, Magdalena Miętka, Urszula Biel, Monika Moryc, a także panowie: Tomasz Biel i Zbigniew Wiącek.

Ewa Wróblewska 3e