TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA W SZKOLE

W dniach  26 – 30 listopada 2018 r. odbędzie się w naszej szkole ,,Tydzień dobrego chleba”.

Produkty zbożowe  znajdują się u podstawy piramidy żywieniowej, tuż za owocami i warzywami. Pieczywo jest składnikiem większości posiłków w ciągu dnia. Powinno być pełnoziarniste, bez sztucznych dodatków. Jest wówczas  nie tylko źródłem energii, ale dostarcza organizmowi składników mineralnych, witamin i błonnika pokarmowego. Po raz kolejny chcemy zwrócić uwagę na jakość zjadanego przez nas chleba.

Zachęcamy wszystkie klasy, aby na zajęciach z wychowawcą przygotowali smaczne i zdrowe kanapki. W obu budynkach będą przygotowane miejsca, gdzie można wyeksponować przygotowane przekąski i poczęstować chętnych.

W dniu 29.11.2018 r. (czwartek) odbędzie się konkurs rodzinny pod nazwą „Podziel się smakiem domowego chleba”. Przy pomocy zawodowego piekarza jury wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach:

  • najpiękniejszy bochenek
  • najsmaczniejszy bochenek

Wszyscy uczestnicy  otrzymają podziękowania, a zwycięzcy – nagrody rzeczowe.

Domowe  wypieki zostaną sprzedane, a dochód przeznaczony będzie na cel charytatywny.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji i w konkursie!