OBCHODY 11.11 W NASZEJ SZKOLE

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole 8 i 9 listopada. W tych dniach odbyły się uroczyste akademie, podczas których przybliżono nam wydarzenia sprzed stu lat. W czwartek starsi uczniowie (klasy IV-VIII oraz klasy gimnazjalne) obejrzeli spektakl przygotowany przez naszych uczniów oraz licealistów z Liceum im. Tadeusza Kościuszki. Był to montaż słowno-muzyczny „Pociąg do niepodległości”, który zabrał nas w podróż przez najważniejsze daty z historii naszego kraju, aż do czasów współczesnych.


W piątek klasy I-III włączyły się w obchody święta przez udział w akademii. Szkołę ozdobiły prace najmłodszych uczniów, jakie wykonali w ramach konkursu patriotycznego na godło, flagę i hymn Polski.

Nie zapominajmy o wielkim darze jakim jest wolność naszej ojczyzny!


Więcej zdjęć – Akademia w MOKiS-ie – kliknij tutaj.


Nasi uczniowie wzięli również udział w uroczystościach odbywających się na Rynku w Myślenicach. O 12.00 na rynku odbyło się uroczyste odśpiewanie Hymnu narodowego, a o 15.00 złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości.

Galeria zdjęć – uroczystości 11.11.2018 na myślenickim rynku – kliknij tutaj.


wpisu dokonał Paweł Biela