OBSERWACJA JESIENNEGO LASU

7 listopada klasy II d i II e wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do lasu. Celem naszej wyprawy była Polana Mikołaj. W drodze na polanę zatrzymaliśmy się przy „myślenickiej Lipce”, pod którą uczniowie wysłuchali legendy związanej z tym miejscem. Mieliśmy też okazję dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat krzyża na Plebańskiej Górze.

W trakcie wycieczki nasi uczniowie prowadzili obserwację jesiennego lasu. Badaliśmy i omawialiśmy warstwy lasu, szukaliśmy roślin i zwierząt charakterystycznych dla poszczególnych warstw, omawialiśmy zasady zachowania się w lesie. Podczas naszej wyprawy zwróciliśmy uwagę dzieci na problem zanieczyszczenia lasu, dzięki czemu wiemy już, jak zachowuje się przyjaciel, a jak wróg lasu.

Wyjście to uświadomiło uczniom, jak ważny jest las dla człowieka, a dzięki wyjątkowej, jak na listopad pogodzie, mogli oni podziwiać piękne, myślenickie widoki.

wychowawca Urszula Biel