ODBLASKOWA GRA TERENOWA

W dniu 19.10.2018r. uczniowie klas VI i VII brali udział w ,,Odblaskowej Grze Terenowej”. Przedstawiciele klas VI – VII podjęli zmagania w biegu na 60 m, prawidłowym poruszaniu się na rowerze na miasteczku ruchu drogowego oraz rozwiązywaniu krzyżówki dotyczącej przepisów ruchu drogowego.

W biegu na 60 m głównym kryterium był czas pokonania dystansu.

Kolejną konkurencją było miasteczko ruchu drogowego. Zadaniem uczestników było prawidłowe, zgodne z zasadami ruchu drogowego, pokonanie wcześniej wylosowanej trasy. Do oceny przejazdu uczestników należało przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz prawidłowość wykonania manewrów: włączanie się do ruchu, wyprzedzanie, wymijanie, omijanie, skręcanie i zawracanie.

Podczas ostatniej konkurencji, czteroosobowa drużyna zmagała się z rozwiązaniem krzyżówki z przepisów ruchu drogowego. Zadanie to wzbudziło wiele emocji, ponieważ stopień trudności pytań wykraczał poza podstawową wiedzę zdobytą na lekcjach techniki.