ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, święto to nazywamy Dniem Nauczyciela.

W tym roku dzień ten świętowaliśmy w poniedziałek – 15. października. Uczniowie od samego rana składali swoim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia.

Po lekcjach odbył się uroczysty apel, na który zostali zaproszeni uczący nauczyciele oraz ci, którzy znajdują się już na emeryturze, a kiedyś również uczyli w naszej szkole, obecni byli również uczniowie – przedstawiciele każdej klasy i członkowie Rady Rodziców.

Pani dyrektor Beata Chrapek – Paciorek w swoim przemówieniu podsumowała trudną, ale jakże wdzięczną pracę pedagoga. Podziękowała nauczycielom za ich codzienny wysiłek, jaki wkładają w kształcenie oraz wychowanie młodego pokolenia. Wyrazem docenienia tej pracy było wręczenie wybranym nauczycielom Nagród Dyrektora Szkoły. Otrzymali je:

Lp. Nazwisko i imię
37. Biela Paweł
38. Święch Dorota
39. Mirek Zdzisław

Następnie głos został oddany szkolnej grupie teatralnej „Jedynka”, która specjalnie na tę okoliczność przygotowała montaż słowno-muzyczny. Uczniowie pod opieką pana Zbigniewa Wiącka w zabawny sposób przedstawili pracę nauczycieli pokazując blaski i cienie tego zawodu, ale też wlewając w nich mnóstwo optymizmu z racji… zbliżających się wakacji.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Tekst: M. Tobolewicz