KONKURS „LISTY DO PRZYSZŁOŚCI”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie „Listy do przyszłości”.

Zadanie konkursowe polega na napisaniu listu do kolegi z przyszłości  o tym, jak spędzasz czas wolny lub co chciałbyś robić, gdy dorośniesz.

Przy wyborze najlepszych listów Szkolna Komisja Konkursowa bierze pod uwagę następujące kryteria:

a) poprawność ortograficzną, stylistyczną i interpunkcyjną,

b) zachowanie wymagań wypowiedzi epistolograficznej,

c) logiczne powiązanie całości wypowiedzi,

d) poziom literacki listu (bogactwo zastosowanych środków stylistycznych),

e) oryginalność formułowania myśli.

Konkurs jest elementem projektu „Wawelska Kapsuła Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”. Przedsięwzięcie realizują wspólnie Zamek Królewski na Wawelu oraz Tauron. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 ze szkół podstawowych z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego oraz śląskiego.

To będzie ich ślad dla Polaków za 100 lat. Kapsuła zostanie umieszczona na Wzgórzu Wawelskim, a informacja o tym zostanie zapisana w wawelskich archiwach wraz z prośbą o odczytanie listów w 2118 r. oraz zorganizowanie podobnego projektu z perspektywą kolejnych 100 lat.

Regulamin konkursu na stronie: http://www.konkurslisty.pl/regulamin_listy_do_przyszlosci.pdf

Na listy czekamy do 2 października. Szczegóły u p. Moniki Lemaniak i p. Anny Pardyak.