STAŚ JEST NASZ!

Kiedy zapytałam klasę czy pomogą w zbiórce pieniędzy zareagowali euforycznie. Od razu znalazły się dzieci które zadeklarowały, że upieką ciasto z mamą lub babcią, przyniosą książki, gry i inne fanty. Były dzieci które przypomniały sobie, że kiedyś też bardzo chorowały, pojawiły się łzy ale i nadzieja, radość  z możliwości wzięcia sprawy w swoje ręce.

„Proszę Pani, a może Staś jak już wyzdrowieje  będzie  chodził do naszej szkoły?”

Tak Stasiu jesteś najbardziej kochanym dzieckiem w mieście. Mieście w którym sobie pomagamy! Jesteś Małym – Wielkim Wojownikiem który obudził w nas Dobro! Stasiu Twoi koledzy i koleżanki wiedzą, że warto pomagać. Ty też chociaż tego jeszcze nie rozumiesz pomogłeś nam.  Nasz szkoła  dołożyła swoją cegiełkę. Zebraliśmy kwotę 1690 złotych i 10 euro. W projekcie „Staś jest nasz” który miał miejsce z okazji dnia Sportu wzięły aktywny udział (sprzedaż fantów) klasy 4g i 5a, uczniowie którzy przynieśli fanty, ich rodzice oraz nauczyciele:  opiekun Samorządu – Pani Monika Grzechacka, opiekun wolontariatu – Pani Dorota Orzechowska, Pani Monika Lemaniak, i ja.

Ewa Helena Łazoryk