CAŁY ŚWIAT CZYTA DZIECIOM – DOŚWIADCZANIE PONAD GRANICAMI

12 czerwca w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. We współpracy ze Stowarzyszeniem AFS Polska zorganizowany został „event” pod nazwa „Cały Świat Czyta Dzieciom – Doświadczanie  Ponad Granicami”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie biorący udział w międzynarodowym projekcie, którzy spędzają rok szkolny w polskich rodzinach.  Nasza szkoła jest pierwsza szkołą w Polsce która podjęła współpracę z AFS Polska. 

Podczas wydarzenia uczniowie zorganizowali „charity fair” – ktory polegał na sprzedaży własnych wypieków. Całkowity dochód w kwocie 450 złotych został przeznaczony na pomoc celową (produkty żywnościowe, mleko) dla dzieci w Syri oraz przekazany dwóm organizacjom: Light for Syria i Caritas Polska. Warto pomagać!


A oto relacja uczestnika warsztatów ucznia 7 klasy Wita Czerneckiego:

Dnia 12.06.2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach odbyło się spotkanie z młodzieżą z wymiany. Zostało ono zorganizowane przez Panią Ewę Łazoryk i Panią Jarosławę Słowik, z niewielką pomocą uczniów. Na początku nasi goście przedstawili się i opowiedzieli co nieco o sobie. W nastepnej kolejności zostały przeczytane historie ludowe, z każdego z krajów których przedstawiciel został zaproszony.

Warto zauważyć, iż baśnie opatrzone były rysunkami wykonanymi przez uczniów klas 1-7. Kilka chwil później odbwał sie panel. Było to spotkanie starszych dzieci (klasa 6 i 7) z gośćmi, na którym zostały zadawne pytania. Był to zwykły dialog w języku angielskim. Pod koniec wszyscy pożegnali się z przybyszami i wrócili na zajęcia. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z tego projektu.

Takie spotkanie to świetny pomsł, gdyż pomaga przełamywać wszelkie bariery zarówno językowe jak i społeczne. Oby w naszej szkole coś takiego odbywało się jak najczęściej.


Podziękowania dla Pauli Blak-Suder, Elżbiecie Pawlikowskiej, Monice Lemaniak, Izabeli Leżeńskiej oraz Alicji Możdżeń za pomoc w organizacji wydarzenia.