APEL EKOLOGICZNY- PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W ROKU SZKOLNYM 2017/18

W dniu 20. 06.2018 r .odbyły się w naszej szkole apele podsumowujące działania ekologiczne w kończącym się roku szkolnym. Klasy  I-III spotkały się na sali gimnastycznej, a klasy IV-VI na holu I. piętra. Tematem przewodnim apelu klas starszych było hasło: ,,kochasz  dzieci- nie pal śmieci!”.

Koło ekologiczne przygotowało na tę okoliczność przedstawienie p.t. Chory komin”. Był realistycznie wyglądający piec, był słabo wyedukowany ekologicznie palacz, który spalał śmieci. Było więc mnóstwo dymu, ale na szczęście były też dzieci, które pouczyły dorosłych, jak się segreguje śmieci.

Spotkanie było okazją do pochwalenia się efektami całorocznej akcji odzysku surowców wtórnych (kompletne wyniki podamy wkrótce).Nagrodzono również osoby szczególnie zaangażowane  – w klasach IV- VI  nagrody otrzymało 56. uczniów.

Gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzinom za współpracę w ciągu całego roku szkolnego.

Maria Jaśkowiec, Sylwia Nosal