OLIMPIADA GIMNASTYCZNA

Już po raz trzeci w Dobczyckim Centrum Sportu odbyła się Olimpiada Gimnastyczna. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentantek z naszej szkoły: Joanny Szlachetki (kl. 4d), Emilii Kruszec (kl. 4d) oraz Mai Obajtek (kl. 6c). Dziewczynki swoje gimnastyczne zdolności prezentowały podczas wykonywanie różnych ćwiczeń. Musiały zmierzyć w takich konkurencjach: równoważnia, skok przez kozła, skok przez skrzynię, wspięcie po linie, tor przeszkód, ćwiczenia siłowe oraz zaprezentować swój układ dowolny.

W tegorocznych zawodach wzięło udział ponad 160 uczniów, ale atmosferę zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy czuć było w powietrzu od pierwszego do ostatniego ćwiczenia.

Zawodnicy z uśmiechem na twarzy przystępowali do kolejnych wyzwań gimnastycznych i z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników.

Nie wróciliśmy z olimpiady bez nagrody, bo Maja Obajtek zdobyła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy!

Magdalena Tobolewicz


wpisu dokonał Paweł Biela