CZUWAJ!

„Najlepszy sposób osiągnięcia szczęścia – to rozsiewanie go wokół siebie.”
Robert Baden-Powell

Harcerstwo to wspaniała lekcja wychowania, przyjaźni i życzliwości.

Nasi uczniowie należą do 5. Myślenickiej Drużyny Harcerskiej im. gen. Mariusza Zaruskiego, która obecnie liczy 28 harcerek i harcerzy. Ich drużynowym jest Jan Malczewski. Harcerska brać to niezwykle sympatyczni, wiecznie uśmiechnięci i bardzo chętni do pracy młodzi ludzie. W ciągu roku szkolnego angażują się w różne szkolne akcje.

Już we wrześniu, razem z pozostałymi uczniami naszej szkoły, wzięli udział w kampanii społecznej BohaterON. W grudniu, jak co roku, nasze druhny i druhowie przynieśli do szkoły Betlejemskie Światełko Pokoju, przy którym pełnili wartę przez cały dzień. W kwietniu zorganizowali kiermasz ciasteczek, a w maju włączyli się w organizację szkolnego pikniku. Pod czujnym okiem drużynowego przygotowali i przeprowadzili grę terenową. Zadania były bardzo różne – od ściągania cukierków ze sznurka bez użycia rąk, przez tory przeszkód, aż do przejścia po taśmie „gibbon”. Zwycięzców wyłoniono w kategoriach: najszybszy, najdokładniejszy, najlepszy zawodnik. Każdy uczestnik otrzymywał słodycze, a mistrzowie w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni grami i kuponami na łakocie.

Harcerstwo to wspaniała przygoda dająca radość i szczęście zarówno młodszym, jak i starszym. Mamy nadzieję, że współpraca drużyny ze szkołą będzie jeszcze owocniej rozwijać się w przyszłym roku.

Dorota Orzechowska i Monika Lemaniak