UROCZYSTY FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Szkoła podstawowa  nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach zorganizowała w ramach projektu edukacyjnego z języka niemieckiego Powiatowy Konkurs pt. Meine kleine Heimat: Meine Stadt und die Gegnd –kenne ich sie?” „(Moja mała ojczyzna: moje miasto i okolice- czy je znam?”). Uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu wcielili w życie słowa niemieckiego poety oświecenia Matthiasa Claudiusa „ Kto zna języki, ma zawsze coś do powiedzenia” i opowiedzieli w języku niemieckim o swoich miejscowościach, nie tylko zabytkach, ale też formach spędzania wolnego czasu latem i zimą. Przedstawili również dawniejsze i współczesne zwyczaje, obyczaje i tradycje naszego regionu. Prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów były bardzo ciekawe.

08 marca 2018 r. odbył się uroczysty finał  konkursu, na który przybyli nagrodzeni uczniowie szkół podstawowych z Sułkowic, z Bęczarki, z Trzemeśni, z Bysiny, z Krzyszkowic, z Trzebunii, z Jasienicy i ze szkoły podstawowej nr 3 w Myślenicach.

Przypominamy, że z naszej szkoły w temacie „Sitten und Bräuche der Region von Myślenice von heute und früher” (Zwyczaje, obyczaje I tradycje region myślenickiego dawne i dzisiejsze)

I miejsce zajęły uczennice z klasy drugiej:

• Aleksandra Kiszka
  • Agnieszka Bergel
  • Zuzanna Szymoniak
  • Weronika Kucharska
  • Ewa Wróblewska

W temacie „Auf der Spur der Sehenswürdigkeiten von Myślenice”( Szlakiem myślenickich zabytków”)

II miejsce  zajęli uczniowie z klasy trzeciej:

• Milena Bicz
  • Milena Polewka
  • Maciej Słowik

W temacie „Die Sehenswürdigkeiten von Myślenice und der Gegend” (Zabytki Myślenic i okolicy)

I miejsce zajął uczeń  z klasy piątej Radosław Kasperek

II miejsce uczennice z klasy drugiej:

• Agata Bajer
  • Anna Garbień
  • Roksana Gorączko

W temacie „Meine Stadt/ mein Wohnort im Sommer und im Winter –was kann man hier Interessantes machen? (Moje miasto/ moja miejscowość latem i zimą)

I miejsce zajęli uczniowie z klasy trzeciej:

• Sławomir Chmiel
  • Julia Latosiewicz
  • Natalia Pietrzak

III miejsce zajęli uczniowie z klasy siódmej:

• Konrad Mizera
  • Ignacy Nowak

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.