UROCZYSTY FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Szkoła podstawowa  nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach zorganizowała w ramach projektu edukacyjnego z języka niemieckiego Powiatowy Konkurs pt. Meine kleine Heimat: Meine Stadt und die Gegnd –kenne ich sie?” „(Moja mała ojczyzna: moje miasto i okolice- czy je znam?”). Uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu wcielili w życie słowa niemieckiego poety oświecenia Matthiasa Claudiusa „ Kto zna języki, ma zawsze coś do powiedzenia” i opowiedzieli w języku niemieckim o swoich miejscowościach, nie tylko zabytkach, ale też formach spędzania wolnego czasu latem i zimą. Przedstawili również dawniejsze i współczesne zwyczaje, obyczaje i tradycje naszego regionu. Prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów były bardzo ciekawe.

08 marca 2018 r. odbył się uroczysty finał  konkursu, na który przybyli nagrodzeni uczniowie szkół podstawowych z Sułkowic, z Bęczarki, z Trzemeśni, z Bysiny, z Krzyszkowic, z Trzebunii, z Jasienicy i ze szkoły podstawowej nr 3 w Myślenicach.

Przypominamy, że z naszej szkoły w temacie „Sitten und Bräuche der Region von Myślenice von heute und früher” (Zwyczaje, obyczaje I tradycje region myślenickiego dawne i dzisiejsze)

 I miejsce zajęły uczennice z klasy drugiej:

 • Aleksandra Kiszka
 • Agnieszka Bergel
 • Zuzanna Szymoniak
 • Weronika Kucharska
 • Ewa Wróblewska

W temacie „Auf der Spur der Sehenswürdigkeiten von Myślenice”( Szlakiem myślenickich zabytków”)

II miejsce  zajęli uczniowie z klasy trzeciej:

 • Milena Bicz
 • Milena Polewka          
 • Maciej Słowik

W temacie „Die Sehenswürdigkeiten von Myślenice und der Gegend” (Zabytki Myślenic i okolicy)

I miejsce zajął uczeń  z klasy piątej Radosław Kasperek

II miejsce uczennice z klasy drugiej:

 • Agata Bajer
 • Anna Garbień             
 • Roksana Gorączko

W temacie „Meine Stadt/ mein Wohnort im Sommer und im Winter –was kann man hier Interessantes machen? (Moje miasto/ moja miejscowość latem i zimą)

I miejsce zajęli uczniowie z klasy trzeciej:

 • Sławomir Chmiel
 • Julia Latosiewicz        
 • Natalia Pietrzak

III miejsce zajęli uczniowie z klasy siódmej:

 • Konrad Mizera
 • Ignacy Nowak

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.