DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca to Światowy Dzień Dziecka. Wszystkim – tym najmłodszym i tym dużo starszym Dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji tego święta. Wszystkiego dobrego!

Jak powstało to Święto? Okazuje się, że po raz pierwszy to święto w naszym obchodzono w 1950 roku. Cztery lata później oficjalnie Dzień Dziecka uchwaliło ONZ. Są jednak państwa, które Dzień Dziecka obchodzą w innych terminach. W Japonii to święto jest obchodzone 5 maja, w Paragwaju 16 sierpnia, zaś w Turcji 23 kwietnia.

Dzień Dziecka to okazja na spędzenie dodatkowego czasu ze swoimi dziećmi, złożenia im życzeń oraz obdarowania pociech prezentami (np. słodyczami). Najlepszym jednak prezentem dla każdego dziecka jest przede wszystkim miłość, troska i zainteresowanie ze strony jego rodziców.

Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Dzieci – tych małych i tych bardzo dużych! 🙂

wpisu dokonał Paweł Biela