LEGENDY WAWELSKIE

W kwietniu br. w ramach kontynuacji projektu obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasy Ia i Ib. udali się do Krakowa na Wawel, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej ,,Legendy Wawelskie”

Spacerując po królewskich komnatach, dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały niezwykłych opowieści przewodnika o smoku wawelskim, podziemnym zamczysku i dzwonie Zygmunta. Poznały również te mniej znane legendy: o Stańczyku, królu Alchemiku i głowie wawelskiej.

Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie Smoczej Jamy i pamiątkowe zdjęcie tuż pod nogami ziejącego ogniem smoka.

Dzieci przekonały się, że muzeum wawelskie to miejsce przyjazne i ciekawe, które zachęca do poznawania historii Krakowa i dziejów naszego państwa. Relacja z wycieczki została uwieczniona na zdjęciach.

Zadaniem pozostałych klas było wykonanie komiksu lub historyjki obrazkowej do wybranej legendy oraz wypełnienie kart pracy.

Uczniowie klasy I c wykonali karty pracy dotyczące dawnych (i obecnej) stolic Polski, a wyniki ich pracy zostały sfotografowane i zamieszczone w galerii.

Uczniowie klasy I d opracowali w formie komiksu ,,Legendę o Smoku Wawelskim”. Prace zostały wykonane z wielką starannością i estetyką co można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Klasa Ie wykonała historyjkę obrazkową przedstawiającą ,,Legendę o królu Popielu”. Uczniowie włożyli wiele pracy i fantazji w wykonanie tego dzieła stosując różne techniki plastyczne. Efekty ich działań można zobaczyć na zamieszczonych poniżej zdjęciach.