„RODZICE I DZIECI – POWIETRZE BEZ ŚMIECI

W marcu i kwietniu uczniowie klas  1b oraz 2c uczestniczyli w cyklu zajęć  w ramach Programu Edukacyjnego Fundacji  PGNiG  im. Ignacego Łukasiewicza „Rodzice i dzieci – powietrze bez śmieci”. Zajęcia te  organizowane przez panie: mgr Iwonę Stanisz- Trzcińską, mgr Małgorzatę Dąbrowską oraz mgr Angelikę Latosiewicz to cykl 5 lekcji na temat SMOGU.

Ta kampania edukacyjna nosiła tytuł „Skoła oddycha wiedzą” i miała na celu wyposażyć naszych małych ekologów w wiedzę, co to jest smog, jak powstaje, jak nam szkodzi i jak się przed nim chronić. Każda lekcja miała charakter warsztatowy. Dzieci miały możliwość przeprowadzenia doświadczeń, wykonania pracy plastycznej, stworzenia pantomimy itp. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedza na temat zanieczyszczenia powietrza i  wspaniałą kreatywnością podczas pracy samodzielnej i w grupach. Nauka przez zabawę- najlepsza szkoła na świecie.