SUKCESY W TURNIEJACH BRD

W dniu 24 kwietnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

Nasza szkoła reprezentowana była przez dwie drużyny:

uczniów szkoły podstawowej, czyli Magdalenę Latosiewicz (Ve), Julię Węgrzyn (Vc), Sebastiana Szatana (Vd) oraz Beniamina Stalmacha (IVh),

– uczniów klas gimnazjalnych, czyli Izabelę Skrzeczek, Magdalenę Wójtowicz, Eryka Sudra.

Uczniowie walczyli o najlepsze miejsca drużynowe i indywidualne. Obie reprezentacje zajęły bardzo dobre II miejsce.

Ponadto uczennica klasy Vc – Julia Węgrzyn – uzyskała III wynik w klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych, a jej starsza koleżanka – Izabela Skrzeczek – zwyciężyła w swojej kategorii, zdobywając najlepszą lokatę wśród rówieśników z klas gimnazjalnych.

Obie drużyny, które zajęły II miejsce, reprezentowały naszą szkołę w Eliminacjach Powiatowych, które odbyły się 26 kwietnia 2018 r. W tym turnieju również możemy pochwalić się znakomitymi wynikami. Nasza szkolna reprezentacja w składzie: Magdalena Latosiewicz (Ve), Julia Węgrzyn (Vc), Sebastian Szatan (Vd) oraz Maciej Ciępka (Vd) ponownie uzyskała II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Natomiast uczennica klasy gimnazjalnej, Izabela Skrzeczek, uzyskała najlepszy wynik na torze przeszkód.

Turniej składał się z kilku konkurencji. Na początku rywalizacji uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych. Drugą konkurencją było miasteczko ruchu drogowego, na którym uczniowie zgodnie z przepisami ruchu drogowego musieli osiągnąć 3 wcześniej wylosowane punkty kontrolne. Ostatnim zadaniem konkursowym był tor sprawnościowy. Ważną umiejętnością podczas pokonywania toru było mistrzowskie opanowanie jazdy na rowerze. Dodatkowo podczas eliminacji powiatowych uczniowie musieli się wykazać wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki i galeria z Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Klasyfikacja drużynowa (szkoły podstawowe):

III Szkoła Podstawowa w PORĘBIE
IV Szkoła Podstawowa w ZASANI
V Szkoła Podstawowa w JAWORNIKU
VI Szkoła Podstawowa w BORZĘCIE
VII Szkoła Podstawowa w ZAWADZIE
VIII Szkoła Podstawowa w GŁOGOCZOWIE

Klasyfikacja indywidualna (szkoły podstawowe):

MIEJSCE NAZWISKO I IMIĘ SZKOŁA
I Stasiak Krzysztof Szkoła Podstawowa w TRZEMEŚNI
II Olesek Dawid Szkoła Podstawowa w TRZEMEŚNI