KONFRONTACJE PLASTYCZNE

24 kwietnia 2018 roku odbyły się w WDK w Głogoczowie Szkolne Konfrontacje Plastyczne, których tematem przewodnim była twórczość Stanisława Wyspiańskiego, artysty wszechstronnego i na wskroś polskiego, bliskiego zwłaszcza ze względu na jego związki z Krakowem. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice:

– Katarzyna Majewska, kl. IIIc
– Monika Wójtowicz, kl. IIe

Obie uczennice z klas gimnazjalnych.

Konfrontacje artystyczne zostały poprzedzone prezentacją przygotowaną przez panią Natalię Nowacką (MOKiS Myślenice), która dodatkowo miała być inspiracją do działania – wizjonerstwo Stanisława Wyspiańskiego.

Zadanie okazało się …..bardzo trudne i wymagające!! Zaskoczeniem dla wszystkich była jego forma przestrzenna.

Uczestnicy konfrontacji dzielnie podjęli się jego realizacji i obecnie czekamy na wyniki.

Poniżej zdjęcia z dzisiejszych działań.