DZIEŃ ZIEMI

W dniu 22 kwietnia (czyli w niedzielę) przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jego głównym celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2018 r. jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.

W naszej szkole Dzień Ziemi obchodziliśmy w piątek 20 kwietnia. Z tej okazji na holu pierwszego piętra zawisły plakaty i hasła związane z oszczędzaniem wody, segregacją śmieci oraz ochroną środowiska. Ponadto chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną. Można też było skosztować czystej, zdrowej wody.

Bardziej wymiernym wyrazem troski o naturalne środowisko będzie przyniesienie surowców wtórnych na poniedziałkową zbiórkę.

Sylwia Nosal