SUROWCE WTÓRNE- WAŻNY KOMUNIKAT!

Z przykrością informujemy, że niektóre osoby wykorzystują comiesięczną zbiórkę surowców wtórnych przy SP nr 2 do tego, aby pozbyć się własnych śmieci. Podczas  ostatniej akcji w kontenerze znalazło się 14 worków śmieci domowych oraz pozostałości po remoncie mieszkania. Niektóre worki były tak ciężkie, że nie mogły ich dostarczyć dzieci, tylko osoby dorosłe. Podrzucone śmieci i gruz zostały wywiezione na składowisko odpadów. Należało za nie zapłacić. Można powiedzieć, że wiele osób przynosząc  makulaturę, zakrętki czy butelki plastikowe  zasponsorowało  wywóz domowych śmieci tym, którzy je podrzucili do kontenera. Jesteśmy oburzeni takim postępowaniem ludzi dorosłych.

Przypominamy! Szkoła nie zajmuje się wywozem cudzych śmieci !Usługę tę wykonuje RPGK i jest ona odpłatna!

W szkole wdrażamy uczniów do właściwego postępowania z odpadami, pozyskując przy tym środki, np. na nagrody czy pomoce dydaktyczne. Cała społeczność szkolna jest zażenowana opisaną sytuacją. Zaufanie, jakim obdarzyliśmy wszystkich dostarczających surowce wtórne zostało mocno nadszarpnięte. Nie pozostaje nam nic innego, jak wzmożenie czujności przy odbiorze posegregowanych odpadów. Prosimy o podpisywanie worków i paczek.

Równocześnie dziękujemy setkom uczniów i ich rodzinom za podjęty trud segregowania i dostarczania makulatury, zakrętek i butelek typu PET.

Maria Jaśkowiec