„ŚPIEWAM SERCEM”

Uczniowie klas pierwszych integracyjnych zostali laureatami III Rejonowych Konfrontacji Muzycznych ”Śpiewam Sercem”, zorganizowanych 9 kwietnia br. w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

W kategorii soliści do lat 16 – III miejsce zajął Kacper Ścisłowicz, uczeń kl. 1b.

W kategorii zespoły do lat 12 – I miejsce zdobyli uczniowie kl. 1a w następującym składzie:

wokaliści: Bartosz Ożóg i Adam Podlodowski;

chórek: Oliwia Brózda, Róża Obajtek, Zuzanna Olewińska i Aleksandra Pitala;

Pani Wiosna: Julia Bierówka.

Dla większości z nich był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością, ale poradzili sobie znakomicie! Jesteśmy dumni z naszych młodych artystów! Gratulujemy i życzymy im kolejnych sukcesów.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Konfrontacji Muzycznych było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice.                         

Już po raz kolejny na myślenickiej scenie mogły zaprezentować się niepełnosprawne dzieci, młodzież  i dorośli wraz ze swymi przyjaciółmi, łącznie ponad 90 uczestników z 16 placówek. Wypełniona po brzegi sala widowiskowa rozbrzmiewała muzyką, śpiewem, głośnymi brawami i wybuchami radości. Dzięki wspaniałej publiczności każdy uczestnik konkursu mógł poczuć się jak gwiazda estrady. Podczas tego niezwykłego wydarzenia usłyszeliśmy również słowa chwytające za serce i piękne, szczere wyznania. Były też łzy wzruszenia.

Jak co roku organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek, dyplomy i nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników. Tutaj nikt nie był przegranym.

Ale na tym nie koniec, ponieważ było tu jeszcze coś niezwykłego… każdy kto wziął udział w tym wydarzeniu, nieważne czy jako uczestnik czy widz, czy jako osoba pełno- czy niepełnosprawna, każdy został napełniony ogromną ilością pozytywnej energii i uśmiechał się do wszystkich wokół, muzyka połączyła ludzi. Oby takich imprez jak ta było jak najwięcej!

Przedstawicielom Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice dziękujemy za zaproszenie, a wszystkim uczestnikom Konfrontacji Muzycznych gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Zahel

Czytaj więcej w Dzienniku Polskim

Zdjęcia: Katarzyna Hołuj i Anna Zahel