WYCIECZKA DO HISTORYLANDU

W dniu 11. 04. 2018 r. klasy 4 a i 4 c odwiedziły przepiękny Kraków, a w nim bardzo ciekawe miejsce  jakim jest HistoryLand. Zaspani jeszcze troszkę, ale za to w dobrych humorach zajęliśmy wygodne miejsca w autobusie, by około godziny 8.00 wyruszyć na spotkanie przygody. Godzinna podróż minęła szybko, więc już około godziny 9.00 dotarliśmy do celu –  interaktywnego centrum rozrywki.

Znaleźliśmy się w tajemniczym miejscu, w którym znajdują się m.in.  budynki  znane nam z krakowskich ulic, tylko że do wybudowania ich użyto klocków Lego. Była tam również specjalna sala zabaw, w  której mogliśmy budować z klocków różne postaci i domy. Później poszliśmy zwiedzać muzeum i poznawać historię Polski – przedstawioną na wielu makietach, które dzięki specjalnym animacjom i audiowizualnemym spektaklom dostarczyły nam mnóstwo przeżyć. Po wielu wspaniałych wrażeniach pojechaliśmy coś zjeść. W drodze powrotnej radośnie wspominaliśmy cudowną wycieczkę, a niektórzy planowali powrót do tego niezwykłego miejsca z rodzinną.

Sara Suder klasa 4 a