WYCIECZKA KLASY 4D

20.marca klasa 4d wzięła udział w wycieczce do Krakowa. W programie znalazł się spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”, który obejrzeliśmy w Teatrze Groteska. Tej sympatycznej, rudowłosej dziewczynki nie trzeba nikomu przedstawiać. Przedstawienie zrobiło na nas ogromne wrażenie. W głównej roli zobaczyliśmy Natalię Hodurek – studentkę PWSiT – prywatnie związaną z naszym regionem, więc tym bardziej z zaciekawieniem śledziliśmy jej poczynania na scenie (wywiad z Natalią ukaże się w kwietniowym numerze „Dwójki”).

Ania w tym spektaklu stawia czoła wielu przeciwnościom. Najpierw musi zmierzyć się z tym, że została sierotą, potem z rozterkami typowymi dla wieku dojrzewania, aż w końcu wkroczyć w dorosłość i sprostać stawianym przed nią wymaganiom. Przedstawienie nas bawiło – głównie dzięki znakomitym kreacjom aktorskim (chyba na zawsze zapamiętamy rolę Małgorzaty Linde) i wzruszało – niektórzy z nas uronili niejedną łzę. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem spektaklu i z pewnością długo o nim nie zapomnimy.


Tak się składa, że tego dnia jedna z uczennic – Wiktoria – obchodziła swoje urodziny. Nie mogliśmy odmówić sobie (i jej|) tej przyjemności i postanowiliśmy odśpiewać „Sto lat” na Rynku. Sprawiliśmy jej tym niesamowitą radość, w podziękowaniu poczęstowała nas, przygotowanymi na tę okazję, cukierkami.


Kolejnym punktem na trasie naszego wyjazdu była wizyta w papugarni. W tym celu udaliśmy się do mieszczącej się na Rynku Głównym Papugarni Amazonia. Jest to miejsce, gdzie można z bliska przyjrzeć się tym egzotycznym ptakom. Na wejściu otrzymaliśmy urocze, zielone kubraczki, które miały nas ochronić przed ewentualnymi niespodziankami, wręczono nam również pokarm, aby zachęcić ptaki do bliskiego kontaktu. Długo nie trzeba było czekać na efekt. Każdy z nas znalazł swojego ulubieńca. Ptaki siadały na naszych ramionach, pozwalały się głaskać i karmić. Przy okazji dowiadywaliśmy się o zwyczajach każdej z papug. W papugarni zgromadzono 32 papugi: kakadu, rudosterki, ary, żako, amazonkę pąsową i papużki faliste. Po tej jakże emocjonującej części, wzięliśmy udział w lekcji przyrodniczej pt.„Ptasie historie”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji dotyczących anatomii ptaków (budowa, ubarwienie, zmysły, ptasia mowa) oraz poznaliśmy ciekawostki i rekordy ze świata zwierząt. Na koniec spędziliśmy czas w sali zabaw, gdzie mogliśmy zrobić mnóstwo zdjęć na tle zwierząt. Papugarnia to nasze odkrycie, z którego jesteśmy bardzo dumni. Niektórzy nie zdążyli wyjść z budynku, a już mówili, że tu wrócą!


Zapraszamy Was do obejrzenia zdjęć z naszego wyjazdu. Wszystkich zainteresowanych naszym programem zachęcamy do kontaktu z uczniami klasy 4d. Z pewnością wszystko Wam opowiedzą! 🙂

wych. Magdalena Tobolewicz


wpisu dokonał Paweł Biela