TYTUŁ OBRONIONY – SPARTAKIADA U TYTUSA 2018

W dniach 1 – 3 marca 2018 roku odbył się TURNIEJ ŁĄCZONY W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach. Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów. Pierwszego seta rozgrywały dziewczęta, drugiego chłopcy. W przypadku remisu decydował trzeci set z udziałem 3 dziewcząt i 3 chłopców w każdej drużynie.

Do zawodów 17 edycji „Spartakiady u Tytusa 2018” zgłosiło się 14 zespołów z powiatu myślenickiego i nie tylko. Były to: Lubień, Raciechowice, Tenczyn, SP Myślenice nr 3, Pcim nr 1, Tokarnia, Gruszów, Stróża, SP Myślenice nr 4, Trzemeśnia, Krzesławice, SP Myślenice nr 2 oraz Kasinka Mała.

Po wygranych meczach w grupie przez naszą młodzież, kolejno z Gruszowem, Krzesławicami oraz Trzemeśnią bez utraty seta dziewczęta i chłopcy SP 2 Myślenice awansowali do grup finałowych.

Finały rozgrywane były w dwóch grupach po cztery zespoły. W eliminacjach do wielkiego finału na drodze naszych uczniów stały zespoły z SP 1 Pcim, SP 4 Myślenice oraz SP 3 Myślenice. Po wygranych z tymi drużynami 2 do 0 oraz 2 do 1 z zespołem SP 3 Myślenice można było zameldować się w finale Spartakiady 2018.

W wielkim finale zespół naszej szkoły pokazał klasę i pokonał 2 – 0 zespół z Kasinki Malej. Dziewczęta wygrały set w stosunku 15:5, chłopcy 15:8.

Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci SP 2 w Myślenicach wygrywając wszystkie spotkania z utratą tylko jednego seta w całych rozgrywkach.

Skład zwycięskiej drużyny:

Dziewczęta: Kosiba Kinga, Salawa Maja, Biela Natalia, Osińska Ewa, Kopp Oliwia, Leśniak Małgorzata, Sara Olejniczak.

Chłopcy: Olejniczak Jan, Kukliński Bartłomiej, Poznański Kamil, Kromka Jacek, Satora Krzysztof, Ścisłowicz Szymon, Wojtycza Jakub, Głowacki Bartosz.

Opiekunowie – Dawid Suder, Łukasz Mikołajczyk.

Gratulujemy!


Wpisu dokonał Paweł Biela