MEDITEST

Dnia 17 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat ochrony zdrowia – MEDITEST. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. MEDITEST skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. W celu wyrównania szans wszystkich uczestników uczniów podzielono na trzy kategorie wiekowe:

  • szkoły podstawowe – klasy IV-V,
  • szkoły podstawowe – klasy VI-VII,
  • gimnazjum – klasy II-III.

Dla każdej kategorii wiekowej przygotowano test składający się z zestawu 30 pytań. Do każdego pytania dołączono 4 odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna.

Wyróżnienia w kategorii wiekowej: szkoła podstawowa – klasy IV-V otrzymali:

  • Miłosz Płatek – klasa V b,
  • Gabriel Zawierucha – klasa V b,
  • Hubert Żwirski – klasa IV e.

Wyróżnienia w kategorii wiekowej: szkoła podstawowa klasy VI-VII otrzymali:

  • Wit Czernecki – klasa VII e,
  • Jagoda Nowak – klasa VII f,
  • Miłosz Słowik – klasa VII e.

GRATULUJEMY!

Sylwia Nosal