ZAKOŃCZENIE AKCJI „RODACY BOHATEROM”

16 grudnia 2017 roku miało miejsce zakończenie prowadzonej w Myślenicach akcji Rodacy Bohaterom, polegającej na zbiórce żywności dla Polaków żyjących w trudnych warunkach na Kresach – szczególnie dla rodzin polskich żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej.

Przesłaniem akcji jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a po wojnie z różnych przyczyn pozostali za wschodnią granicą. Osoby te oraz ich potomkowie pielęgnują pamięć o bohaterach oraz przekazują kolejnym pokoleniom polską tradycję i tożsamość. Inicjatorem i organizatorem ogólnopolskim akcji, która trwa już 10 rok, jest Stowarzyszenie Odra-Niemen.

W Myślenicach zbiórkę żywności koordynowali przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK oraz poseł Jarosław Szlachetka. Dzięki wspólnym staraniom zebranych zostało ponad 40 paczek darów. Wśród najaktywniejszych placówek znalazły się oddziały gimnazjalne Szkoły Podstawowej nr 2 – zebranych zostało 5 paczek z żywnością.


Podziękowanie od Stowarzyszenia – KLIKNIJ TUTAJ.

Organizatorzy bardzo dziękują za włączenie się w pomoc i liczą na współpracę przy kolejnych edycjach akcji.


wpisu dokonał Paweł Biela